Soğuk oda panelleri nedir?

Soğuk oda panelleri nedir?

SOĞUK ODA PANELLERİ

  Günümüzde son kullanma tarihi olan ürünlerde mali kayıpların en büyük sebebi doğru koşullarda depo edilememesidir. Buna sebep olan da soğuk oda depolarında kullanılan malzemelerin kalitesiz olmasıdır. Soğuk hava depolarının veya soğuk odaların dış ortamın etkilerinden izole edilmesini sağlayan yalıtımlı malzemelerdir. Saklanan gıda veya malzemelerin fazla sıcaklıktan korunması ne kadar önemliyse, istenilen sıcaklık seviyesini korumak da bir o kadar önemlidir. Soğuk oda panellerinin temel işlevi budur. Soğuk oda panelleri sayesinde istediğiniz sıcaklık elde edilir. Soğutma yapılan alanda ısıtma ve soğutma kontrolü sizin elinizde olur. Bu sayede verimlilik arttırılır. Soğuk zincirin en önemli halkalarındandır. Paneller erkek ve dişi yapıda birbirine geçmeli olarak dizayn edilmiş bir kilit sistemiyle çalışır. Bu kilit sistemi panellerin kolayca monte ve demonte edilmesine kolaylık sağlar, panellerin yapısı bozulmaz. Panelleriz düzgün, hatasız döşenmesi randımanını arttıracaktır. İzolasyon iyi yapılmadığı sürece kar elde etmek mümkün değildir. Aksine daha fazla enerji tüketimi yaparak zarara sokma ihtimali yüksektir. 

Soğuk Oda Panellerinin Avantajları Nelerdir?

-Hızlı üretilir.

-Darbe ve çarpmalara dayanıklıdır.

-Monte ve demonte edilmesi, taşınması kolaydır.

-Yüksek enerji tasarrufu sağlar.

-Uzun ömürlüdür.

Soğuk Oda Sandviç Panel Nedir?

   Galvaniz sac veya alüminyum levha arasına belirli bir kalınlık ve yoğunlukta poliüretan enjeksiyon uygulanarak üretilen soğuk oda panelidir. Yüzey kaplaması olarak kullanılır. Kullanıldıkları alanda yüksek performansta ısı, ses ve su yalıtımı sağlar. Montaj kolaylığı, çabuk temizlenebilmesi, uzun ömürlü olması, dayanıklı malzemeden üretilmesi, enerji tasarrufunun yüksek olması soğuk oda sandviç panellerin tercih edilme seviyesini  gün geçtikçe arttırmaktadır. Hava sızdırmaz ve ısı yalıtımı performansı yüksektir. Düz ve çizgili yüzey olarak üretimi mevcuttur. Paslanmaz çelik ve PVC film laminasyonlu yüzey seçenekleri de bulunmaktadır.

Soğuk Oda Panelleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

*Laboratuar ve hastaneler

*Dondurulmuş gıda tesisleri

*Et ve et işleme tesisleri

*Deniz mahsulleri işleme ve paketleme 

*Gıda ürünleri depolama

*Alışveriş merkezleri

*İlaç sanayi

*Kimya

*Medikal 

Soğuk Oda Panellerinin Boyutları Nelerdir?

   Genel olarak soğuk oda panelleri kalınlık olarak 60mm-80mm-100mm-120mm-150mm ve 200mm olarak üretilmektedir. Boy olarak da maksimum 13 metreye kadar istenilen boyutlarda üretimi sağlanmaktadır.